Jak wybrać krzesła do jadalni?

Jadalnia bez krzeseł nie jest jadalnią. Tutaj znajdują one swoje najlepsze zastosowanie. Mimo to duży wybór produktów na rynku może sprawić, że oferta ta po prostu nas przerośnie. Zapraszamy do przeczytania poniższego, krótkiego artykułu, w którym powiemy coś więcej na temat dobrych krzeseł do jadalni.

Materiał wykonania

Myśląc o krzesłach, najczęściej myślimy o drewnie. Oczywiście jest to duże uproszczenie. Jeśli planujemy klasyczną jadalnię, oczywiście drewno sprawdzi się tutaj bardzo dobrze. Jeśli jednak zależy nam na nowoczesności, możemy pomyśleć o materiałach syntetycznych, takich jak na przykład technorattan.

Z tapicerką czy bez?

Urządzanie wnętrza jadalni, często rozbija się o problem posiadania mebli tapicerowanych. Owszem, są one bardzo piękne i przede wszystkim wygodne. Musimy jednak pamiętać, że tapicerka jest znacznie mniej odporna na brud. Jeśli więc mamy małe dzieci, które podczas wspólnych posiłków przesiadują z nami przy stole, meble tapicerowane raczej nie będą dobrym pomysłem.

Komplet czy nie?

Utarło się przekonanie, że krzesła w jadalni koniecznie muszą być w komplecie ze stołem. Nic bardziej mylnego! Jeśli zależy nam na awangardowej i niecodziennej aranżacji, koniecznie pomyślmy o meblach które nie są dostępne „w pakiecie”. Zróżnicowanie barw i kształtów sprawi, że nasza jadalnia stanie się bardziej nowoczesna.

Czym jeszcze kierować się podczas zakupu mebli do jadalni?

1. Funkcjonalność – meble w jadalni muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Dotyczy to w szczególny sposób krzeseł, które powinny być lekkie i trwałe.

2. Ergonomia – dopasowanie krzesła do kształtu naszego tułowia jest bardzo ważne. Pamiętajmy, by nasze siedzisko nie było zbyt długie (po pewnym czasie pojawi się ból pleców) i zbyt płytkie (kto chce siedzieć na płaskiej desce?).

3. Cena – nie sugerujmy się ceną. Najtańsze krzesła do 100 złotych to produkty nudne i nietrwałe. Jeśli zależy nam na naprawdę dobrej jadalni, zakupmy krzesła z przedziału 100 – 300 złotych. Są one nie tylko wygodne, ale też praktyczne, designerskie i trwałe.