Salon – domowa strefa relaksu

Dobrze urządzony salon powinien być prawdziwą strefą relaksu dla nas i dla całej naszej rodziny. Warto więc pomyśleć o kilku jego ważnych cechach, które winien on posiadać.

Po pierwsze – miejsce do siedzenia

Wybór odpowiedniego miejsca do siedzenia wcale nie jest prosty. Ze względu na fakt, iż mamy do czynienia z salonem, zwykłe krzesła raczej odpadają. Fotele są dobre i sprawdzone i co ważne – nie muszą być w komplecie z kanapą. Polecamy szczególnie fotele o średnim stopniu miękkości. W zbyt miękkich nie będziemy czuć się komfortowo.

Jeśli zależy nam na nowoczesności, możemy pomyśleć o workach SAKO. Zajmują one mało miejsca a jednocześnie są bardzo wygodne. Ponadto można je łatwo przenosić pomiędzy pomieszczeniami.

Po drugie – kanapa

Tradycyjna kanapa cieszy się coraz mniejszą popularnością. Głównie ze względu na coraz mniejszy metraż mieszkań, w których przyszło nam mieszkać. Zamiast kanapy postawmy na narożniki. Są wygodne i zajmują mało miejsca.

Po trzecie – stolik

Meble w salonie to nie tylko kanapa i fotele. To również stolik. Prawdopodobnie zostanie on umieszczony tuż przy naszej kanapie (bądź ewentualnie narożniku). Pamiętajmy, by obejmował on długością wszystkie osoby siedzące na kanapie. Jest to podstawowa zasada, bez której urządzanie wnętrza salonu jest niemożliwe!

Jeśli mamy naprawdę małe mieszkanie i musimy połączyć na przykład salon z jadalnią, pomyślmy o stoliku z półką. Najlepiej, jeśli stolik ten będzie zabudowany. Wtedy nikt nie zobaczy, co właśnie schowaliśmy na naszej półce.

Po czwarte – telewizor

Prawidłowe usytuowanie telewizora w salonie nie powinno być problemem. Może on stanowić swoisty dodatek do np gustownej ścianki, bądź też – być wyeksponowany. Z doświadczenia wiemy jednak, że najlepiej sprawdza się to pierwsze rozwiązanie.

Telewizor traktujmy jak meble. Według wszelkich znanych norm, powinien on znajdować się co najmniej na wysokości 100 – 110 centymetrów. Nie jest to jednak regułą. Nie powinniśmy patrzeć na telewizor „pod górę”. Wtedy wszystkie nasze mięśnie są napięte. Najlepiej, jeśli będziemy spoglądać na niego delikatnie w dół.