Nowoczesna jadalnia w barowym stylu

Jadalnia w stylu barowym to marzenie wielu osób. Często jednak mamy wątpliwości, czy ze względu na na przykład dzieci, warto takich pomysł wdrażać.

Meble barowe – czym się sugerować?

Podstawowym elementem wyposażenia każdej barowej jadalni, powinny być odpowiednie meble. Zarówno stoły jak i krzesła barowe charakteryzuje duża wysokość. Co więcej – meble te powinny być wykonane na wysoki połysk i muszą być wykonane ze stali nierdzewnej. Często w sklepach można spotkać meble barowe, które są wykonane z innych materiałów (na przykład z drewna). Jednak nie ma co ukrywać – meble te nie są stylowe i nie nadają wnętrzu charakterystycznego, barowego charakteru.

Jak pielęgnować meble barowe?

Urządzanie barowej jadalni to jedno a jej konserwacja – to drugie. Choć meble barowe są wykonane z najwyższej jakości stali, to nie ma co ukrywać – musimy o nią dbać. W przeciwnym razie, już po jakimś czasie, straci ona swój charakterystyczny połysk.

Meble barowe możemy pielęgnować za pomocą:

– środków czystości chemii gospodarczej, które można nabyć w zwykłym supermarkecie
– środków naturalnych, jak np. roztwór octu (w stosunku 20% octu, 80% wody) lub sodę oczyszczoną (2 łyżki na litr ciepłej wody)
wody z dodatkiem mydła w płynie (pamiętajmy, by zachować proporcje!).
– płynów do mycia szyb – większość z nich jest bezpieczna dla stali
– gotowych preparatów do mycia i nabłyszczania stali.

Meble barowe a dzieci?

Jeśli mamy dzieci, wcale nie musimy rezygnować z „barowej” aranżacji. Doskonale sprawdzą się tutaj meble dedykowane dla dzieci – zarówno mniejszych jak i większych. Meble te posiadają charakterystyczne zapięcia i stabilną podstawę, dzięki którym nawet najbardziej aktywne dziecko nie wywróci się.

Wygodne meble czyli jakie?

1. Muszą rozszerzać się ku dołowi – wtedy są stabilniejsze i nie grożą nam upadkiem.

2. Powinny być wykonane ze stali (najlepiej szlachetnej). Nie tylko jest ona trwała, ale też doskonale komponuje się z nowoczesnym wnętrzem.

3. Powinny posiadać dość głębokie siedzisko i mocne oparcie.