Narożnik – idealne rozwiązanie również do małego mieszkania

Wyposażenie małego mieszkania lub apartamentu rządzi się swoimi prawami. W tego typu wnętrzach powinniśmy szczególnie zwracać uwagę na to, aby w miarę możliwości zarówno poszczególne pomieszczenia, jak i ich umeblowanie, łączyły w sobie różne funkcje, dzięki czemu można je będzie wykorzystać na wiele sposobów.

Narożnik z funkcją spania – jeden mebel, wiele możliwości.

Salon, który w kawalerkach i mniejszych mieszkaniach bardzo często jest połączony z kuchnią, z powodzeniem może również pełnić funkcję sypialni, jeśli tylko odpowiednio go umeblujemy. Rozkładany narożnik doskonale się do tego celu nadaje. W dzień pełni funkcję wygodnej kanapy czy wypoczynku, na którym można z powodzeniem czytać lub oglądać telewizję, w nocy zaś, po rozłożeniu, staje się wygodnym, dwuosobowym posłaniem. Dla młodych ludzi, którzy rozpoczynają wspólne życie, tego typu pomysłowy, wielofunkcyjny mebel może być doskonałym rozwiązaniem.

Salon jako sypialnia dla gości?

Nawet w większych lokalach (również tych z wydzieloną sypialnią) narożnik z funkcją spania może znaleźć swoje zastosowanie. Jeżeli nie dysponujemy pokojem gościnnym, a zachodzi potrzeba aby kogoś przenocować, rozkładany narożnik w salonie pozwoli zapewnić wygodne posłanie rodzinie lub znajomym.

Jak dobrać odpowiedni mebel, na zwracać uwagę przy zakupie?

Zanim wybierzemy odpowiedni narożnik, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad jego przeznaczeniem, aby móc dobrać model najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na materiał obiciowy, wypełnienie siedziska i oparć oraz na sposób rozkładania i składania narożnika.

Obicie – skóra, ekoskóra, szenile czy mikrofaza?

Jeżeli z narożnika często będą korzystały dzieci, warto upewnić się, czy materiał obiciowy można łatwo zdjąć i uprać oraz czy łatwo można z niego usunąć różnego rodzaju brud oraz plamy. W takim wypadku najlepszym wyborem mogą okazać się przypominające welur ale dużo bardziej odporne na zabrudzenia, tkaniny szenilowe. Z kolei gdy w domu przebywają zwierzęta, nie warto raczej inwestować w efektowne ale drogie i delikatne skórzane obicia. Dla alergików zaś poleca się obicia z wytrzymałej i przede wszystkim bardzo łatwej w utrzymaniu w czystości, syntetycznej mikrofazy.

Wygoda i komfort użytkowania.

Oczywiście nawet najbardziej estetyczny narożnik musi być przede wszystkim wygodny. Warto dokładnie sprawdzić, czy odpowiada nam zarówno głębokość siedziska, jak i wysokość oparcia. Dobrze jest też zastanowić się czy wolimy mieć mebel z wypełnieniem z pianki czy jednak powinniśmy mieć siedzisko nieco twardsze, oparte na sprężynach. Sprawdźmy też, czy samo rozkładanie narożnika nie sprawia większych trudności oraz czy wszystkie mechanizmy chodzą gładko i bez problemów.

Mebel do każdego wnętrza.

Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli oferowanych przez różnych producentów, że z pewnością dobierzemy narożnik, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale i doskonale będzie komponował się z charakterem całego wnętrza – niezależnie od tego, czy preferujemy spokojne, ciepłe aranżacje w stylu prowansalskim czy modny skandynawski minimalizm. Także i w nowoczesnych, industrialnych wręcz wnętrzach znajdzie się z pewnością miejsce na tego typu mebel. Tylko od naszej inwencji i pomysłowości zależy to, jak dobrze wkomponujemy go w aranżowaną na nasze potrzeby przestrzeń.