Narożnik z palet – zrób to sam!

Zakup gotowych mebli zarówno do ogrodu, jak też do wnętrza domu, nie jest sprawą tanią. Koszt jednego takiego narożnika może przekroczyć nawet i półtorej tysiąca złotych. Po co więc wydawać tyle pieniędzy, skoro do wyprodukowania takich mebli doskonale nadają się… palety?

Skąd brać palety?

Wbrew pozorom, palety można wziąć dosłownie zewsząd. Do wyprodukowania naszego mebla, będziemy potrzebować 9-ciu. Nie jest to ilość, której nie da się zdobyć.

1. Popytajmy wśród znajomych – może nasi sąsiedzi albo dalsi znajomi mają palety, z którymi nie ma co zrobić? Często wraz z dostawami, otrzymujemy również palety. Nie ma możliwości, by nikt w naszej okolicy nie miał choć kilku z nich.

2. Poszukajmy w firmach transportowych – w ostatnich latach coraz więcej osób zakłada firmy transportowe. Nic więc dziwnego, że większość z nich ma palet pod dostatkiem. Jeśli nasi znajomi pracują w takich firmach, albo też – na nasze szczęście – prowadzą je, możemy zapytać ich, czy nie oddaliby kilku z nich za przysłowiowe piwo.

3. O palety możemy też zapytać kuriera. Często mają oni „na zbyciu” niepotrzebne palety.

Jak zrobić meble z palet?

Żeby zrobić nasz narożnik z palet, potrzebujemy ich około 9-ciu. Nasze palety kładziemy jedna na drugą, listewkami do góry. Następnie skręcamy je za pomocą mocnych, długich śrub.

W ten sposób tworzymy podstawę naszego mebla. Jako że mamy do czynienia z narożnikiem, poszczególne jej końce będą usadowione pod kątem prostym względem siebie. Na podstawę zużyjemy sześć palet. Pozostałe trzy będą oparciem narożnika.

Całość można też pomalować. Jeśli nasz nowy mebel ma być na stałe usadowiony w ogrodzie, możemy pokryć go warstwą zarówno zielonej, jak i brązowej farby. Nie zapominajmy też o przynajmniej częściowym oheblowaniu powierzchni palet. Bardzo często znajdują się na nich zadziory, które mogą zranić osoby na nich przesiadujące. Nie możemy zapomnieć również o lakierowaniu!

Urządzanie mebli z palet również nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy, że ułożymy na ich powierzchni wygodny materac a całość udekorujemy różnokolorowymi poduszkami.